Stomatologia Piastów: ul. Łukasińskiego 25, 05-820 Piastów | tel. 22 723 16 47 | mobile: 535 999 665

Wyposażenie gabinetu

Stosujemy najnowszy sprzęt

Gabinet Stomatologiczny Aneta Sadowska

Wyposażenie gabinetu

Stosujemy najnowszy sprzęt

Gabinet Stomatologiczny Aneta Sadowska

Pantomograf cyfrowy Kodak

Pantomograf Kodak 9000C 3D to kompletne narzędzie do diagnostyki zewnątrzustnej, łączące w sobie trzy technologie: pantomografię, cefalometrię oraz obrazowanie w 3D. Zastosowana w nim technologia One Shot automatycznie optymalizuje jakość obrazu 2D, likwidując zniekształcenia typowe dla innych technik obrazowania. W naszej placówce przy ul. Brazylijskiej 13 wykorzystujemy unikalne możliwości aparatu 9000C do wykonywania wysokiej jakości pantomogramów i cefalometrii.

Możliwości urządzenia:

  • Oferuje szeroką gamę formatów cefalometrycznych – od zdjęć 30×30 cm, przez zdjęcia standardowe (18×24 cm) po radiogramy małego pola.
  • Posiada opcję automatycznego dopasowania położenia ogniska do kształtu twarzy, co maksymalnie upraszcza procedurę pozycjonowania.
  • Wyposażony w proste w obsłudze i wielozadaniowe programy do planowania leczenia.
  • Posiada oddzielny sensor dla każdego rodzaju obrazowania.

Zastosowanie

Tomograf Kodak 9000C 3D znajduje zastosowanie w diagnostyce i leczeniu endodontycznym, implantologicznym, periodontologicznym oraz ortodontycznym.

Radiowizjografia cyfrowa Planmeca

Planmeca ProX™ doskonale radzi sobie zarówno w przypadku techniki obrazowania z długim, jak i krótkim tubusem. Stabilne ramię unitu pozwala na wykonywanie płynnych i dokładnych ruchów umożliwiających łatwe i precyzyjne ustawienie głowicy rentgenowskiej.

Wewnątrzustny aparat rentgenowski Planmeca ProX™ zapewnia łatwe i precyzyjne pozycjonowanie, bezproblemowe obrazowanie oraz najlepszą jakość obrazów w wysokiej rozdzielczości. Stanowi niezwykle korzystną i skuteczną opcję obrazowania 2D dla wszystkich klinik stomatologicznych.

Urządzenie zapewnia najwyższą jakość zobrazowania zdjęcia RTG.

Mikroskop zabiegowy firmy Kaps

Mikroskopy KARL KAPS zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić lekarzowi maksymalny poziom ergonomii i wygody. Głowicę można łatwo regulować w trzech płaszczyznach ustawiając ją stabilnie w dowolnym miejscu i pod dowolnym kątem.
Mikroskop dopasowuje się do lekarza, nie odwrotnie!

Firma Karl Kaps łączy ponad 60-letnie doświadczenie i wiedzę z najbardziej zaawansowanych technologii do tworzenia doskonałej jakości mikroskopów stomatologicznych. Taki mikroskop to nie tylko znakomita optyka, ale również dobrze wykonane części mechaniczne umożliwiające wygodną pracę.

Cechą charakterystyczną mikroskopów KAPS jest ich pełna konfigurowalność, tak aby można było zaspokoić indywidualne potrzeby lekarza stomatologa.

Mikrosilnik endodontyczny Raypex

Leczenie endodontyczne jeszcze nigdy nie było tak precyzyjne i proste. Raypex 6 to endometr odpowiadający potrzebom dzisiejszego rynku stomatologicznego i technologicznego. Kolorowy wyświetlacz z funkcją sterowania dotykowego, podobną do tej, którą wykorzystują smartfony, jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, a prosty interfejs nie będzie przeszkodą nawet dla niezaznajomionych z technologią stomatologów.  

Zalety urządzenia:

  • pozwala na bardzo precyzyjne określenie długości kanału
  • nie zajmuje dużej przestrzeni w gabinecie
  • dotykowy kolorowy ekran, zaprojektowany w technologii 3D
  • intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs,

Supernowoczesny system wybielania zębów Prevdent

PrevDent CrWR jest bezpiecznym systemem wybielającym, zgodnym z wymogami UE, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym. PREVDENT jest to metoda gabinetowa, jest to zabieg jednorazowy i trwa około 1,5 godziny. Wybielanie PREVDENT jest w 100% naturalne i bezpieczne!

Procedura PrevDent CrWR odróżnia się od innych produktów wybielających dostępnych w gabinetach stomatologicznych, włączeniem do niej nano-hydroksyapatytu. Szeroko zakrojone badania i literatura wskazują, że nano-hydroksyapatyt remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze. System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel! A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

System do wypełnień ultradżwiękowych Sonicfill

Szybki i prosty system kompozytowy do wypełnień ubytków w zębach bocznych.

Stworzony na bazie obsypanego nagrodami poprzednika materiał SonicFill 2 zamienia uciążliwe i monotonne zakładanie wypełnień w prostą i niezawodną aplikację jedną warstwą. Bez podkładu. Bez materiału pokrywającego. Wystarczy wypełnić ubytek o głębokości do 5mm pojedynczą warstwą z jednego materiału.

SonicFill 2 jest unikalnym kompozytem o wysokiej zawartości wypełniacza. Na skutek aktywacji energią dźwiękową zmienia się jego lepkość i działa wtedy jak kompozyt typu flow.

Oferowane zabiegi

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna ma na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze.

Stomatologia dziecięca

Małych pacjentów otaczamy szczególną opieką, ponieważ często boją się wizyty u stomatologa. Staramy się o uśmiech dziecka.

Ortodoncja

Ortodoncja pozwala na leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Stomatologia estetyczna

Nowoczesna stomatologia daje nam możliwości poprawy wyglądu zębów poprzez zmianę ich koloru lub kształtu.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe ma na celu usunięcie martwych tkanek z wnętrza kanałów zęba oraz szczelne ich wypełnienie.

Chirurgia stomatologiczna

W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, nie tylko usuwanie zębów.

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii, zajmujący się poprawianiem oraz odtwarzaniem prawidłowego układu zębów.

Implanty

Za pomocą implantów stomatologicznych, skutecznie uzupełniamy pojedyncze ubytki, kilka braków zębowych i całkowite bezzębie.

Pantomogram

Najnowocześniejszy sprzęt na rynku, gdzie do minimum dawkę promieniowania. Ułatwia diagnostykę oraz leczenie.

Rentgen

Stosowane przez nas najnowocześniejsze urządzenie umożliwia otrzymanie wyniki w ciągu kilku sekund od wykonania badania.

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop Kaps daje 40-krotne powiększenie, dzięki temu lekarz jest w stanie odnaleźć każdy kanał, a także jego odgałęzienia.

Gabinet Stomatologiczny Aneta Sadowska

ul. Łukasińskiego 25
05-820 Piastów

Umawianie wizyt:

telefon: 22 723 16 47
mobile: +48 535 999 665

Godziny otwarcia gabinetu:

Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 20:00
Sobota: 8:00 – 13:00