Stomatologia Piastów: ul. Łukasińskiego 25, 05-820 Piastów | tel. 22 723 16 47 | mobile: 535 999 665

Pantomogram zębów

Kompleksowa ochrona zębów

Gabinet Stomatologiczny Aneta Sadowska

Pantomogram zębów

Kompleksowa ochrona zębów

Gabinet Stomatologiczny Aneta Sadowska

Pantomogram, czyli panoramiczny rentgen zębów jest podstawowym badaniem stosowanym w stomatologii. Wykonanie tego typu badania ułatwia diagnostykę pacjenta, a co za tym idzie umożliwia dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Prześwietlenie wykonywane jest specjalistycznym aparatem, który poprzez jednoczesny ruch głowicy generującej promieniowanie rentgenowskie oraz rejestratora uzyskuje zdjęcie określonej warstwy twarzoczaszki. Dzięki temu na pantomogramie bardzo dobrze widoczne są wszystkie zęby, górne i dolne, a także otaczające je tkanki.

​Badanie to jest całkowicie bezbolesne, a czas jego wykonania zależny jest od rodzaju aparatu oraz oczekiwanej jakości zdjęcia, nie zajmuje jednak więcej niż kilkanaście sekund.

Zdjęcie panoramiczne powinien profilaktycznie wykonać każdy Pacjent zgłaszający się do lekarza dentysty, ponieważ jest ono nie tylko niezastąpione podczas leczenia, ale także stanowi dla Pacjenta formę zabezpieczenia, gdyż prezentuje stan jamy ustnej przed rozpoczęciem leczenia.

System Kodak 9000

Zdjęcie pantomograficzne to najczęściej pierwszy krok w przypadku diagnozowania. Dostarcza wielu wstępnych, ogólnych informacji. System Kodak 9000 to wysokiej klasy cyfrowy aparat pantomograficzny. Główną przyczyną nieudanych zdjęć pantomograficznych jest niewłaściwe ustawienie pacjenta. Dlatego też w systemie Kodak 9000 wykorzystuje się bardzo skuteczny sposób pozycjonowania pacjenta, który jest zorientowany twarzą w twarz z operatorem. Ułatwia to właściwe pozycjonowanie, redukując tym samym konieczność powtarzania zdjęć. Dwie linie laserowe pomagają właściwie ustawić pacjenta. Podbródek, pionowe uchwyty oraz zagryzak zapewniają stabilność pacjenta.

Na zdjęciu widać zdjęcie pantomograficzne uzębienia dziecka.

Stosowana przez nas aparatura Kodak 9000 to najnowocześniejszy sprzęt na rynku, w którym zmniejszono do minimum dawkę promieniowania

Oferowane zabiegi

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna ma na celu zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia.

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze.

Stomatologia dziecięca

Małych pacjentów otaczamy szczególną opieką, ponieważ często boją się wizyty u stomatologa. Staramy się o uśmiech dziecka.

Ortodoncja

Ortodoncja pozwala na leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Stomatologia estetyczna

Nowoczesna stomatologia daje nam możliwości poprawy wyglądu zębów poprzez zmianę ich koloru lub kształtu.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe ma na celu usunięcie martwych tkanek z wnętrza kanałów zęba oraz szczelne ich wypełnienie.

Chirurgia stomatologiczna

W ramach tej specjalności wykonywany jest cały szereg zabiegów w obszarze obejmującym jamę ustną, nie tylko usuwanie zębów.

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii, zajmujący się poprawianiem oraz odtwarzaniem prawidłowego układu zębów.

Implanty

Za pomocą implantów stomatologicznych, skutecznie uzupełniamy pojedyncze ubytki, kilka braków zębowych i całkowite bezzębie.

Pantomogram

Najnowocześniejszy sprzęt na rynku, gdzie do minimum dawkę promieniowania. Ułatwia diagnostykę oraz leczenie.

Rentgen

Stosowane przez nas najnowocześniejsze urządzenie umożliwia otrzymanie wyniki w ciągu kilku sekund od wykonania badania.

Leczenie pod mikroskopem

Mikroskop Kaps daje 40-krotne powiększenie, dzięki temu lekarz jest w stanie odnaleźć każdy kanał, a także jego odgałęzienia.

Gabinet Stomatologiczny Aneta Sadowska

ul. Łukasińskiego 25
05-820 Piastów

Umawianie wizyt:

telefon: 22 723 16 47
mobile: +48 535 999 665

Godziny otwarcia gabinetu:

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 20:00
Sobota: 8:00 - 13:00